Gezegenin En Hoş ve Güzel Kadınları

Yayinlanma tarihi 04/23/2021
Reklam

Jennifer Lawrence

Sözünü esirgememesi ve komikliğiyle oyunculuğu dışında da birçok kişi tarafından sevilen Jennifer Lawrance, söylemek istediklerini bir filtreden geçirmeden anında söyleyen bir tarzı olduğunu söyleyebiliriz. Şu son yıllarda birbirinden farklı film türünde yer aldı. Film sektörüne ilk adımını X-Men ile attı. Bu filmde hayat verdiği Mystique karakteriyle izleyiciler tarafından çok beğenildi. Ama onun yükselişini sağlayan filmler ise; Açlık Oyunları üçlemesi, Silver Linings Playbook ve Red Sparrow’daki rolleridir. Bu kadar başarılı bir aktris olmasının dışında Jennifer Lawrence Vakfı’nı kurdu. Özel Olimpiyatların olması gerektiğini ve Amerika’nın erkek ve kız kulüplerini savunan vakfının dışında 2018 senesinde Excellent Cadaver isimli kendi prodüksiyon şirketini kurdu.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Kat Dennings

Film sektörüne ilk adımını The 40-Year-Old Virgin ve Raise Your Voice filmleriyle atan Kat Dennings, sonrasında yer aldığı 2 Broke Girls ve Thor filmleri sayesinde piyasada kendi ismini tanıtmış oldu. Açık tenli ve koyu saç kombinasyonuyla diğer oyuncular arasında dikkat çekmeyi başardı. Mizah anlayışı ve hiçbir şeyden çekinmiyor oluşu sayesinde çok sevilen bir oyuncu oldu. Yıldızı parladıktan sonra bazı başrollerde yer aldı, bu filmlerden bazıları ise; Nick ve Norah’ın Infinite Playlist ve Daydream Nation’dır.

Kat Dennings

Kat Dennings

Penelope Cruz

40’lı yaşlarının ortasında olmasına rağmen genetik yönünden şanslı olan ünlülerden Penelope Cruz, yaşını hiç belli etmiyor. İspanya’da doğup büyüyen Penelope Cruz’un kendi ülkesinde “İspanyol Büyücüsü”  lakabıyla tanınıyor. İlk başlarda sadece oyunculuk alanına odaklanmış olsa da sonradan gelen tekliflerle modelliği de listesine eklemiş oldu. Uzun seneler boyunca ikisi de yapmayı sürdürdü. Dünyanın en çok bilinen filmlerinden Karayip Korsanları’nda başrol oynadı. Akademi ödül sahibi olan Cruz, ayrıca dünya çapında gerçekleşen bazı hareketlerde yer aldı.

Penelope Cruz

Penelope Cruz

Nazanin Boniadi

Iron Man, Hotel Mumbai ve Ben-Hur gibi filmlerle sektöre adım atan İranlı aktris Nazanin Boniadi, herkes tarafından bilinen Homeland ve How I Met Your Mother gibi TV şovlarında yer alan adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Oyunculuk yapmak dışında daha farklı alanlarda adından söz ettiren Boniadi, ayrıca insan hakları aktivisti ve Uluslararası Af Örgütü ABD sözcüsüdür. Bu da onun sadece güzel bir yüz ve vücuttan ibaret olmadığını ortaya koyuyor.

Nazanin Boniadi

Nazanin Boniadi

Natalie Portman

Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’in çifte vatandaşı olan Natalie Portman, oyunculuğun dışında farklı kimliklerle de karşımıza çıkıp bizi şaşırtmayı başarıyor. Hayvan hakları savunucusu ve öğretmenlik te yapmış olan Portman birçok farklı deneyime sahip olmasıyla bizlere bir oyuncudan fazlası olduğunu gösteriyor.En çok Star Wars, Black Swan ve Thor’daki oyunculuğuyla seyirciler tarafından çok sevildi. Köy Bankacılığı Kampanyası için yaptığı çalışmalar ve ülke genelinde okullarda eğitim vermek onun en guru duyduğu şeyler arasında.

Natalie Portman

Natalie Portman

Shay Mitchell

Size Shay Mitchell ismi tanıdık gelmiyorsa, yeterince dizi izlemiyorsunuz demektir. Televizyonda yer alan en popüler dizilerden Dollface ve Pretty Little Liars’ta rol almıştır. O güzel yüzünün ardında mükemmel bir zekaya sahip bir girişimci. BEIS isimli şirketini kurdu ve bu şirket aracılığıyla seyahat ve yaşam tarzı aksesuarları satıyor. Bunun dışında bir Youtube kanalı olan Mitchell, seyahatlere yönelik önerilerini, gittiği rotaları ve güzel lokasyonları Shaycation’da paylaşıyor.

Shay Mitchell

Shay Mitchell

Zooey Deschanel

Ocak 2021’de 41 yaşına girmesine rağmen Zooey, muhteşem tatlılığıyla hala herkesin ilgi odağı olmayı başarıyor. Muhteşem mavi gözleri ilk dikkatinizi çekecek şey. Kendi mizah anlayışını da çok güzel TV şovlarına entegre etmesini biliyor. Bunu New Girl’de görüyoruz. Bunun dışında zekasını ve yaratıcılığını hangi yönde kullanacağını biliyor.The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy, Elf, and the hit rom-com, 500 Days of Summer‘da yeteneğini ortaya koydu. Bu yeteneği sayesinde her şeyin üstesinden gelebilecek biri.

Zooey Deschanel

Zooey Deschanel

Kristen Stewart

Bu film piyasasına büyük ses uyandıran popüler film Twilight sayesinde büyük bir üne kavuştu ve tanındı. Ardından hem kişisel yaşamıyla hem de başarılarıyla adından sıklıkla söz ettirmeyi başardı. Twilight’tan sonra bu ilgiden biraz uzaklaşıp bağımsız filmlerde yer almaya özen gösterdi. 2010 senesinden itibaren film piyasasının en yüksek ücretli aktrisleri arasında olan Stewart, oyunculuğun dışında lüks markalar için de (buna Chanel’de dahil olmak üzere) modellik yaptı. En son yer aldığı proje ise 2019 senesinde yapılan Charlie’nin Melekleri.

Kristen Stewart

Kristen Stewart

Taylor Hill

Bu listedeki en genç oyunculardan biri olan Taylor Hill, Victoria Secret modeli olarak piyasaya adım attığında sadece 19 yaşındaydı. Güzel bakışları ve masum görünüşü sayesinde ilgiyi üzerine toplamayı başardı ve bu sayede podyumların başarılı bir modeli olmayı başardı. Hill Illinois’de doğan model ilk defa 14 yaşında keşfedildi. Michael Kors ve Versace gibi markalar için modellik yaptı. Modellik onların ailesinde bir aile mesleği olduğunu çok belli. Çünkü üç kız kardeşte Taylor gibi model.

Taylor Hill

Taylor Hill

Nathalie Emmanuel

İngiliz aktris Nathalie Emmanuel Game of Thrones’ta yer almasının ardından tanındı. Fast and Furious ve The Maze Runner’da yer aldı. Saçı sayesinde ilgi odağı olan Nathalie’nin saçlarına “taçlandıran ihtişam” denmektedir. Sözünü esirgemeyen biri olan Nathalie, film ve dizi oyunculuğunun yanı sıra tiyatrodaki başarısıyla da tanınır. Bu kadına dikkat edin, daha çok karşımıza çıkacak!

Nathalie Emmanuel

Nathalie Emmanuel

Adriana Lima

2016 yılında yapılan araştırmalara dayanarak Victoria Secret modeli Adriana Lima Forbes’a göre o yılın en çok kazanan modeliydi. Model olmaya ilk adımını 15 yaşındayken attı. Brezilyalı model ve oyuncu Lima, uzun seneler boyunca Victoria Secret modelleri arasında en uzunuydu. Şu zamana kadar dünyanın farklı yerlerinde bulunan Lima hem dini inancı hem de yaptığı hayır işleriyle tanındı. 2014 senesinden beri dünyanın en yüksek kazanan modelleri arasında yer almaktadır.

Adriana Lima

Adriana Lima

Amanda Seyfried

Klasik bir Amerikan genç kız havası olan Amanda Seyfried, Amerikanın deyimiyle tam bir komşu kızı görüntüsüne sahip. Rahat bir kişiliğe sahip olan Amanda, birinde arayacağınız tüm güzel özellikleri kendisinde barındırıyor.Seyfried, Mean Girls, Dear John, In Time, Letters to Juliet, Les Misérables ve  Mamma Mia gibi birçok popüler filmde rol aldı. Onun aslında bu piyasaya birçok kişi modellik sayesinde girdiğini bilmiyor. Bazı seslendirme çalışmaları da olan Amanda’ya ardından gelen tepkiler oldukça olumluydu.

Amanda Seyfried

Amanda Seyfried

Marion Cotillard

Midnight in Paris filmi sayesinde ünlü olan Fransız aktris Marion Cotillard, kendisini farklı alanlarda denemekten hiç çekinmiyor. Oyunculuğun yanı sıra müzisyenlik, söz yazarlığı, şarkıcılık ve çevreci olarak roller üstlenmektedir. Avrupa Ödülü, BAFTA, Altın Küre, 2 Cesar Ödülü ve bir Akademi Ödülü kazanan Marion; ünlü parfüm Chanel No. 5’in yüzü oldu. Ayrıca Fransa’da sanat ve edebiyat alanında bir eğitimci olduğunu söylememize gerek bile yok.

Marion Cotillard

Marion Cotillard

Zoe Kravitz

Ünlü oyuncu Fantastic Beasts, Mad Max: Fury Road, X-Men ve Divergent gibi filmlerde boy gösterdi. Bunun dışında modellik te yapan oyuncu üst düzey markalar olan; Calvin Klein, Vera Wang, Coach New York ve Balenciaga markaların kampanyalarında yer aldı. Yahudi ve Afrika kökenli bir Amerikalı olan Zoe Kravitz oldukça kendine has bir görünüme sahip. Oyunculuğun yanında şarkıcılıkta yapmakta.

Zoe Kravitz

Zoe Kravitz

Emily Ratajkowski

Robin Thicke’nin müzik videosunda yer alarak üne kavuşan Emily Ratajkowski, ardından yer aldığı bütün modellik işleri oldukça ses getirdi.2014 ve 2015 senesinin Sports Illustrated’ın iki mayo sayısında yer aldı. Ayrıca Marc Jacobs defilelerinde yer almaya başladı. Gone Girl, We Are Your Family ve Entourage gibi yapımlarda da yer alan Emily, hala müzik videolarında ve diğer modellik işleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski

Cate Blanchett

Hollywood’un en güzel kadınları arasında gösterilen Cate Blanchett, Avustralya’da doğdu. Bu güzelliği aslında genetiği sayesinde diyebiliriz. Fransız, İngiliz ve İskoç genlerine sahip Cate, Yüzüklerin Efendisi ve Thor: Ragnarök gibi büyük yapımlarda rol almıştır. Çok beğenilen ve saygı duyulan oyuncular arasında gösterilen Cate, tiyatro ve film oyunculuğu yapması sayesinde iki defa Akademi Ödülü’ne layık görülmüştür. Herkes tarafından tanınan ve aranan bir yıldız olmasına rağmen hala bağımsız filmlerde yer almaya devam etmektedir.

Cate Blanchett

Cate Blanchett

Alexandra Daddario

Baywatch ve San Andreas dizileriyle tanınan ama asıl ünlü olmasını True Detective ve Percy Jackson’daki rollerine borçlu olan aktris Alexandra Daddario, ayrıca White Collar ve Texas Chainsaw’da filmlerinde rol aldı. Birçok farklı gene sahip olması onun enteresan bir görünüme sahip olmasını sağladı. Macar, İrlandalı, İngiliz ve İtalyan genlerine sahip Alexandra’nın muhteşem gözlerinden etkilenmeyen yok. Köpeklere çok düşkün olan Daddario, bu listede yer almayı gerçekten hak edenlerden!

Alexandra Daddario

Alexandra Daddario

Margot Robbie

Suicide Squad filminde Harley Quinn karakteriyle hayatımıza giren 30 yaşındaki ünlü aktris Margot Robbie çok beğenildi. Avustralya’da doğup büyüyen Robbie,Beş BAFTA Ödülü ve iki Akademi Ödülü’ne aday olarak gösterildi. 2017 senesinde Zamana Göre En Etkili 100 Kişi listesine yer almaya layık görüldü. 2019 yılında Forbes’in en yüksek ücretli aktrisler listesine girmeyi başardı. Bunun dışında görünce dönüp bir daha bakacağınız bir güzelliğe sahip.

Margot Robbie

Margot Robbie

Salma Hayek

Bunca senenin ardından hala bu yıldızı tanımayanınız kaldı mı? Adıyla bile ortamın güzelleşmesini sağlayan Salma Hayek, 53 yaşında olmasına rağmen Ocak ayında Beverly Hilton Oteli’nde düzenlenen 2020 Altın Küre Ödülleri’nde kırmızı halıda yürürken yürekleri hoplattı. İpek bir krem eteği olan göğüs dekolteli mavi korsesi olan dar bir Gucci elbisesini giydiğinde inanılmaz görünüyordu. Salma, aktris kariyerine adım attığı Meksika’da Ariel Ödülü’ne bile aday gösterildi.

Salma Hayek

Salma Hayek

Miranda Kerr

Bebeksi surat ve güzel gamzeleri sayesinde Miranda Kerr, insanları nasıl etkileyebileceğini kesinlikle biliyor. 2007 senesinde Victoria’s Secret mankenleri arasında olabilmesi için yardım edildiğini düşünenler varsa da, kendisi sadece güzel bir yüz ve vücuttan çok daha fazlası.”Treasure Yourself: Power Thoughts for My Generation” isimli kendi kendine yetme ile ilgili bir kitap yazdı. Her zaman Forbes’ın en yüksek ücretli modelleri listesinde yer alan Kerr, 37 yaşında nasıl bu kadar başarılı olunurun cevabını vermiş oluyor.

Miranda Kerr

Miranda Kerr

Jameela Jamil

İngiliz aktris Jameela Jamil, modelliğin yanı sıra bir aktivist ve İngiliz radyo kanalı T4’te bir pop kültür dizisine ev sahipliği yapıyor. Oldukça dikkat çeken güzel bir yüzü olmasının dışında, radyo programı sunuculuğu yapam Jamil ayrıca The Official Chat Update sunuculuğunu yaptı. Dünyanın önde gelen moda dergilerinden; American Vogue, Teen Vogue, Cosmo ve Glamour için modellik yaptı. Bunun dışında The Times, The Huffington Post ve Cosmo için de bir yazar. Ve o artık bir moda ikonu.

Jameela Jamil

Jameela Jamil

Alicia Vikander

The Danish Girl ve Ex Machina’daki rolleri sayesinde tanınmayı başaran İsveçli aktris, Forbes’un 30 yaş altı 30 başarılı kişinin bulunduğu listeye girmeyi başaran nadir kişilerden. Bale eğitimi almasına rağmen 16 yaşında başına gelen bir kazadan sonra farklı bir yolda ilerlemeyi tercih etti. Ünlü aktris, profesyonel olarak dans etme fikrinden uzaklaştı. Ama kendisine yeni bir kariyer adımı atmakta gecikmedi. Dünyanın her yerinde oyunculuk yapmaya başlamadan hemen önce İsveç’te birçok kısa film ve TV dizilerinde yer almaya başlamıştı.

Alicia Vikander

Alicia Vikander

Irina Shayk

Irina, Sports Illustrated’ın mayo sayısının kapağında yer almayı başaran ilk Rus mankendir. Ayrıca Burberry, Miu Miu, Bottega Veneta, Mango ve Marc Jacobs gibi lüks ünlü markalara modellik yaptı. Görünüşe bakılırsa bu tatlı görünümlü kadını hiçbir şey korkutamıyor. Beğenilen aktör Bradley Cooper ile olan birlikteliğinden olan kızına 6 aylık hamile olmasına rağmen Victoria’s Secret defilesinde yer aldı.

Irina Shayk

Irina Shayk

Nina Dobrev

Bulgaristan’da doğan bu oyuncu kariyerine, herkesin soluksuz izlediği dizi Vampire Diaries’de oynadığı Elena Gilbert rolüyle adım attı. Ayrıca Let’s Be Cops, XXX: Return of Xander Cage ve The Perks of Being a Wallflower filmlerinde rol aldı. Gerçek adı Nikolina olmasına rağmen daha çok Kanadalı bir aktris olduğu söyleniyor. Ancak, onun görünüşünün ardında daha birçok yetenek gizli olduğunu söyleyebiliriz.

Nina Dobrev

Nina Dobrev

Eva Green

Bu Fransız aktris sinemaya piyasasına girmeden önce tiyatroda oyunculuk yapıyordu. Bond kızı olarak rol almasının ardından Kingdom of Heaven, Dark Shadows ve Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children gibi  film projelerinde yer aldı. Green, bağımsız filmlerde yer almasının yanı sıra, tahnitçilik yapmaktan, kafatasları ve böcekleri toplayıp koleksiyon yapmaktan hoşlanıyor. Bunların hepsi oldukça garip görünüyor olmasına rağmen, kesinlikle her ne yaparsa yapsın çok başarılı  bir kişi.

Eva Green

Eva Green

 

Reklam