21 sposobów na użycie folii aluminiowej w Twoim domu

Opublikowano 03/15/2021
Reklama

Chcielibyśmy Cię dziś zaskoczyć niezwykłymi pomysłami na wykorzystanie folii aluminiowej. Możemy ją stosować nie tylko do pieczenia, przykrywania potraw, aby nie wystygły, czy też do owijania kanapek na drugie śniadanie, ale także w celu ułatwienia wielu różnych codziennych czynności.

Własny lejek

Trzeba posiadać folię aluminiową w domu. Jest świetna do bardzo wielu rzeczy a nie tylko do gotowania w kuchni. Przeczytaj ten artykuł aby poznać 21 możliwości jej użycia. Dowiedz się jak najlepiej wykorzystać folię aluminiową w twoim domu. Na przykład – rada numer jeden – kiedy trzeba precyzyjnie nalać płyny do butelki, wystarczy wziąć kawałek folii aluminiowej i uformować stożek, pozostawiając na dnie wąski otwór. Czy wpadłbyś na to bez nas?

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.04.03

Własny lejek

Prasowanie

Nie lubisz mieć pogniecionych ubrań i doprowadzają cię one do szału? Wystarczy żebyś podczas prasowania ubrań umieść pod ubraniem arkusz folii aluminiowej. Ponieważ folia szybko się nagrzewa usunie również zagniecenia na ubraniach od dołu. Nikt nie lubi prasować a już na pewno prasować bez efektu. Także ten sposób jest naprawdę idealny aby ten problem już cię nie dotyczył.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.04.20

Prasowanie

Naostrzone nożyczki

Masz w domu nożyczki ale one po jakimś czasie zapewne ledwie tną lub są zardzewiałe. To teraz po prostu potnij na kawałki folię aluminiową 7-10 razy, aby je wyostrzyć i wyczyścić. W ten sposób uwierz nam twoje nożyczki będą jak nowe a ty nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na zakup kolejnych. Proste, prawda? No i tanie a także oszczędzające twój czas a także chronią naszą planetę.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.04.36

Naostrzone nożyczki

Długowieczne baterie

Kiedy twoje baterie są już do wyrzucenia i nie masz w domu kolejnej paczki możesz użyć małych kulek z folii aluminiowej aby je ponownie uruchomić. Po prostu umieść je na końcach baterii naprzemiennie jak pokazano na obrazku. Wielokrotnie na pewno byłeś w sytuacji, że baterie nie działały. Teraz już wiesz co masz zrobić aby następnym razem nie mieć problemu.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.05.03

Długowieczne baterie

Nie elektryzujące się ubrania

Nie lubisz kiedy ubrania się elektryzują? Po prostu wrzuć kulki folii aluminiowej do suszarki aby szybciej wysuszyć ubrania i pozbyć się z nich uciążliwego elektryzowania. Znasz na pewno to uczucie kiedy twoje ubrania się elektryzują. A więc jeśli nie chcesz już mieć tego uczucia zrób to co poradziliśmy powyżej a twoje ubrania naprawdę nie będą się już więcej elektryzować.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.05.25

Nie elektryzujące się ubrania

Czyste żelazko

Czy wiesz co to znaczy mieć brudne żelazko? Użyj kulki z folii aluminiowej aby wyczyścić spód żelazka i nadać mu nowy wygląd. Wiemy – to brzmi zbyt pięknie ale uwierz nam – ta metoda działa. Czasem bardzo proste czynności mogą bardzo pomóc. A przy tym nie musimy wydawać masy pieniędzy a jedynie przedmioty które już we własnym domu.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.05.49

Czyste żelazko

Lśniące sztućce

Lubisz mieć w domu lśniące sztućce jak niczym z restauracji? Umieść folię aluminiową na dnie pojemnika lub zlewu, następnie dodaj sodę oczyszczoną, sól, wrzącą wodę, a na koniec namocz sztućce aż będą czyste. Możesz również wrzucić cytrynę. Ważne aby to wszystko zostawić w wodzie na jakiś czas. Pamiętaj, że czym dłużej będą się moczyć tym będą czystsze i bardziej lśniące. Najlepiej zostaw je żeby się moczyły przez cala noc.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.06.03

Lśniące sztućce

Przesuwanie mebli po dywanie

Chcesz zrobić przemeblowanie i przesunąć stół po dywanie? Jeśli nie chcesz zniszczyć dywanu umieść kawałek folii aluminiowej pod nogami mebla który chcesz przenieść. W ten sposób będziesz mógł łatwo przesuwać meble po dywanie. Dodatkowym plusem jest fakt, że dywan nie zostanie zniszczony. A więc nigdy więcej nie rób tego bez folii aluminiowej bo sam widzisz, że tak jest znacznie lepiej i nic się nie niszczy.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.06.15

Przesuwanie mebli po dywanie

Lepszy sygnał WiFi

Kiedy chcesz mieć w domu lepszy sygnał WiFi wystarczy, że złożysz duży kawałek folii aluminiowej i umieścisz go za modemem jakby był ekranem. To wydaje się nieprawdopodbne ale tak – to działa. Więc jeśli twoje WI – FI nie jest najlepsze polecamy tę metodę i na pewno będzie znacznie lepiej. Czy to nie jest bardzo ciekawe i pomocna rada dla Ciebie?

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.06

Lepszy sygnał WiFi

Czysty pistolet – klej

Zupełnie zwykłą kulką z folii aluminiowej można wyczyścić pistolet do kleju z zewnątrz. Zacznij od pistoletu do klejenia jeszcze ciepłego (chroń dłonie) i potrzyj nim kulkę z folii aluminiowej aby usunąć nadmiar kleju, który się do niej przykleił. Zobaczysz, że ta metoda naprawdę działa a byś się tego zupełnie nie spodziewał – czy zgadzasz się z nami?

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.19

Czysty pistolet – klej

Jedzenie nie przykleja się do patelni

Gdy będziesz wykładał potrawy na patelni umieść kawałek folii aluminiowej na dnie naczynia którego chcesz użyć. Zapobiegnie to przywieraniu potraw do naczynia. Tak często palą nam się garnki i w ten sposób się niszczą. Dzięki tej metodzie możesz być pewny, że to się już więcej nie wydarzy a twoje jedzenie nie będzie przywierać do podłoża patelni.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.33

Jedzenie nie przykleja się do patelni

Oczyszczenie powierzchni chromowych

Folia aluminiowa jest bardziej miękkim metalem niż chrom można jej użyć aby przywrócić połysk chromowanym powierzchniom i usunąć rdzę. Po prostu uformuj kulkę z folii aluminiowej i wytrzyj nią powierzchnię. Zobaczysz, że wszystko zacznie lśnić jak nowe a ty będziesz mieć czysto w swoim domu jak nigdy.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.47

Oczyszanie powierzchni chromowych

Ponowne zamknięcie plastikowych toreb

Masz w domu zużyte plastikowe torby? Teraz wszystko, co musisz zrobić, to umieścić długi kawałek folii aluminiowej na górze plastikowej torby, zawinąć go na krawędź torby – tak jak pokazano na obrazku a następnie wyprasować. Czyż nie jest to przydatna rada dla ciebie?

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.08.02

Ponowne zamknięcie plastikowych toreb

Pióro do ekranu dotykowego

Użyj folii aluminiowej do stworzenia własnego pióra do ekranu dotykowego. Wystarczy mały kawałek folii aluminiowej, długopis lub ołówek i taśma. Owiń koniec długopisu lub ołówka w folię aluminiową i zabezpiecz taśmą. Zimą możesz sprawić, że zwykłe rękawiczki będą współpracować z ekranem dotykowym nakładając mały kawałek folii aluminiowej na czubek palca. I – nie będą ci już marznąć palce jak wcześniej.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.08.16

Pióro do ekranu dotykowego

Foremki do ciasta

Weź oderwij kawałki folii aluminiowej a następnie złóż go kilkakrotnie poziomo, aby utworzyć grubszy, długi pasek i uformuj go do pożądanego kształtu. W ten sposób stworzysz taką formę jaką tylko zapragniesz. To przydatne w okresie świąt Bożego Narodzenia kiedy pieczemy tradycyjne pierniczki a dzięki tej radzie możesz zrobić foremki o kształtach o których marzyłeś.I to bez dodatkowych kosztów.

Zrzut Ekranu 2021 03 06 O 08.01.32

Foremki do ciasta

Zlikwidowanie tłuszczu

Gdy ugotujesz bardzo tłuste potrawy wystarczy wyłożyć miskę folią aluminiową, wlać nadmiar oleju i zawinąć w kulkę, aby bez bałaganu wyrzucić. To dobry sposób na utrzymanie porządku w domu. A więc dzięki naszym tipom bardzo wiele się nauczysz. Do tego są to rady które przydadzą się w codziennym życiu dla każdego.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.08.42

Zlikwidowanie tłuszczu

Czysty piekarnik

Wiecznie masz brudny piekarnik? Jeśli chcesz uniknąć ciągłego czyszczenia piekarnika ten tip jest dla Ciebie. Po prostu umieść warstwę folii aluminiowej na dnie piekarnika i po wewnętrznej stronie drzwi. W ten sposób unikniesz przypalenia jedzenia, ponieważ folia pomaga równomiernie rozprowadzić ciepło. Nareszcie nie będziesz musiał szorować godzinami całego piekarnika.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.09.03

Czysty piekarnik

Chroń klamki podczas malowania wnętrz

Kiedy malujesz pomieszczenie, w którym znajduje się klamka wystarczy przykryć klamkę warstwą folii aluminiowej aby zabezpieczyć ją przed odpryskami farby. Po prostu zabezpiecz folię na miejscu taśmą i już. To idealny sposób żeby potem nie mieć plam wokół plamek. Zaufaj nam i zacznij stosować się do naszej rady.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.20

Chroń klamki podczas malowania wnętrz

Kulka folii w suszarce

Kulki z folii aluminiowej mogą zdziałać cuda w Twojej suszarce do ubrań. Wszystko co musisz zrobić to zwinąć prześcieradło w małą kulkę i wrzucić do niej a to zmniejszy elektryzowanie się ubrań i sprawi, że Twoje ubrania będą wyglądać świeżo w mgnieniu oka. Twoje ubrania pozostaną miękkie i jest to świetna alternatywa dla prześcieradeł do suszarki lub płynu do zmiękczania tkanin. Wszystko aby pomóc Ci zaoszczędzić dużo twojego czasu.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.34

Kulka folii w suszarce

Pilot samochodowy w folię

Każdy kluczyk do samochodu posiada mały chip komputerowy który jest zaprogramowany za pomocą unikalnego kodu który wysyła sygnał do systemu bezpieczeństwa w Twoim samochodzie. Aby na niego odpowiedzieć samochód ma własny chip który wykorzystuje ten sam algorytm do generowania kodów. Mówiąc najprościej jeśli kody pasują samochód się otwiera. Chociaż wszystko jest w porządku wygoda ma swoją cenę: jeśli ktoś włamie się do Twojego pilota i wymyśli kod może z łatwością zabrać Twój samochód. Aby temu zapobiec możesz zastosować kilka małych sztuczek. Skoncentrujemy się na owinięciu breloczka do kluczy w folię. Nie to nie jest jakaś zwariowana teoria spiskowa. Owinięcie breloka folią zapobiegnie kradzieży.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.46

Pilot samochodowy w folię

Oczyszczenie grilla

Kolejną naszą świetną radą jak użyć folii aluminiowej jest czyszczenie grilla kulką z folii aluminiowej. Bardzo dobrze usunie tłuszcz i plamy. A dobrze wiemy jak wygląda grill po udanym sezonie – nie najlepiej. Także polecamy go wyczyścić sposobem który zasugerowaliśmy powyżej aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.56

Oczyszczenie grilla

Ułożone loki za pomocą folii

Kręcenie loków przy niskiej temperaturze polega na umieszczeniu kawałka folii aluminiowej między prostownicą do włosów a włosami. To ochroni Twoje włosy przed nadmiernym ciepłem prostownicy i stworzy idealne loki. Jeśli chcesz mieć ładne loki następnego dnia to polecamy ten prosty i bardzo tani sposób do zrobienia fryzury. Jest to przy trwala metoda.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.09

Ułożone loki za pomocą folii

Topniejące lody

Dzieci są wspaniałe i słodkie. Lody należą do ich ulubionych i łatwo zrozumieć dlaczego tak jest. Ale dla rodziców dziecko i lody mogą być koszmarem. Cały ten bałagan może zmienić dom w kremowy świat . Spróbuj tego – zawiń spód lodów folią aluminiową i pozwól wpaść im do schludnego, małego „kubka” z folii. Czy to nie wspaniały sposób na uniknięcie lejących się lodów po rękach.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.26

Topniejące lody

Swieżość bananów

Banany są naszymi ulubionymi owocami. Świetnie nadają się do wielu różnych rzeczy takich jak pieczenie czy dodawanie do koktajli. Zawierają oczywiście masę potasu. Ale problem polega na tym, że z zielonego na żółty mogą przejść szybciej niż możesz się obejrzeć. Dlatego sugerujemy owinięcie końcówek łodyg folią aluminiową, ponieważ zapobiega to ich gniciu. Dzieje się tak ponieważ nie mają one kontaktu z powietrzem a to powoduje ich rozkład którego chcemy przecież unikać.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.37

Świeżość bananów

Karaluchy w kuchni

W szafkach kuchennych znajdują się produkty spożywcze i przybory kuchenne. Z pewnością nie są przeznaczone dla strasznych pełzaczy takich jak karaluchy i inne robale. Problem polega na tym, że te ciemne zakątki są dość zachęcające dla tych małych stworzeń. Chyba że położysz folię aluminiową na powierzchni szafek która odbija światło we wszystkich ciemnych zakątkach mieszkania. Ta metoda jest prosta ale naprawdę skuteczna.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.51

Karaluchy w kuchni

Reklama