Optik İllüzyonlarda Gördüğünüz Şeyler Kişiliğinizle İlgili Birçok İpucu Verebilir

Yayinlanma tarihi 03/04/2021
Reklam

Ontario’daki Queen’s Üniversitesi’ndeki insan beyni üzerine araştırma yapan bir ekip, insan beyninin her gün tahminen 6200 kadar düşünceyi aklından geçirdiğini düşünüyor. Eğer bununla ilgili bir hesaplama yapmamız gerekirse yaklaşık olarak her 14 saniyede bir yeni fikir bulmamız anlamına gelmekte. Aslında ne kadar da muhteşem ve gelişmiş bir sistem! Her birimizi birbirinden ayıran şeylerden biri de beyinlerimizin analiz etme şeklidir. Bunu en iyi anlayabileceğimiz şeylerden biri de optik illüzyonlardır. Şimdi gelin birkaç optik illüzyona birlikte bakalım. Bu varsayımların geçerli olabileceğini düşünüyoruz, eğer siz de denemek isterseniz gelin birlikte inceleyelim. Bu listede gördüğünüz analizler sayesinde farklı bir algınızın ortaya çıkacağını düşünüyoruz. İsterseniz gelin birlikte tüm bunları inceleyelim.

Optik İllüzyonlarda Gördüğünüz Şeyler Kişiliğinizle İlgili Birçok İpucu Verebilir

Optik İllüzyonlarda Gördüğünüz Şeyler Kişiliğinizle İlgili Birçok İpucu Verebilir

Orman veya Kedi

Bu fotoğrafa baktığınız anda gördüğünüz ilk şeyi biz söyleyin. Muhtemel verebileceğiniz iki cevap var. Bunlardan biri gün batımında duran üç ağaç ya da bir kedinin yüzü olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ilk fark ettiğiniz şey ağaç ise sizin anlayışlı biri olduğunuzu göstermektedir. Bunun yanında rahat bir kişiliğiniz olduğunu anlatmaktadır. Bu kişiliğe sahip kişiler saatlerce boş oturarak zaman geçirebilirler.

 

Orman veya Kedi

Orman veya Kedi

Anlamı Nedir?

Bunun dışında diğer bir seçenek olan kediyi görmeniz sizin çok kararlı bir yapıya sahip olduğunuzu gösterir. İstediğinin peşinde koşan, yani kısa bir kedi gibi içgüdülere sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Kararlarına sadık kalan ve kararlı bir kişiliği olan birisiniz. Aslında hiç farkında olmasakta iki seçeneğinde farklı çıkarımları olduğunu söylersek yalan söylemiş olmayız.

Anlamı Nedir?

Anlamı Nedir?

Ses veya Görüntü

Kendinizin içe dönük ya da atılgan dışa dönük biri olduğunuzu söyleyebilir misiniz? Bu görselle bakarak verdiğiniz cevap aslında kişiliğiniz hakkında daha detaylı bir fikir sahibi olmanız konusunda size yardım eder. Çoğunlukla bu resime bakan kişiler fotoğrafta birinin saksafon çaldığını görür ya da bir insan yüzü olduğunu fark eder. Resimde müzisyen birinin olduğunu görmeniz aslında sizin dışa dönük bir yapıya sahip olduğunuzu söyler. Bir ortama girer girmez hemen bakışları üzerinize toplamayı biliyorsunuz. Sosyalleşmek sizin sporunuz! Farkında olmadan bile etrafınızdaki kişileri etkilemeyi başarıyorsunuz! Her ne kadar hoş görünen bir durum olmasına rağmen, bu sizin zamanla tükenmiş hissetmenize sebep olabilir. Bu kadar sosyalleşmenin yanı sıra biraz kendinize zaman ayırın.

Ses veya Görüntü

Ses veya Görüntü

Anlamı Nedir?

Diğer bir seçenek olan bir insan yüzünü görmenizin anlamını biliyor musunuz? İçe dönük bir yapınız olduğunu gösteren bu işaret, sosyal ortamlarda aslında geri planda kalmayı tercih eden bir kitlede yer aldığınızı gösterir. Bu kadar kalabalık ortamlarda yer aldıktan sonra bu özelliğe sahip kişiler genellikle kendilerini tükenmiş olarak hissederler. Size göre keyifli göre akşam geçirmenin anahtarı, evde vakit geçirip bir kitap okumak ya da bir film izlemek en keyifli aktivite olabilir.

Anlamı Nedir?

Anlamı Nedir?

Yüz veya Cadı

Aşağıdaki fotoğrafa baktığınızda neler görüyorsunuz? Size göre bu fotoğrafta bir portre mi var yoksa bir cadı mı? Eğer gördüğünüz şey bir insan yüzü ise muhtemelen kolay geçimli ve herkesle rahatlıkla iletişim kurabilecek biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Sempatik tavırlarınız sayesinde insanlar sizi kendilerine yakın görürler ve sorunlarını sizinle paylaşabilirler.

Yüz veya Cadı

Yüz veya Cadı

Anlamı Nedir?

Diğer bir görünen şey ise cadı ve onun önünde diz çökmüş biri olduğudur. Bu resmi ilk olarak gördüyseniz, hırslı ve rekabeti seven bir kişiliğiniz olmalı. Siz güçlü kişiliğiniz sayesinde tüm zorlu görevlerin üstesinden gelebilir ve farklı alanlarda ne kadar rekabetçi olduğunuzu gösterebilirsiniz. Hırslı olmak kötü bir şey değil, fakat kendinizi çok kaptırmayın!

Anlamı Nedir?

Anlamı Nedir?

Hareketli veya Hareketli Değil

Gözlerimizin zaman zaman bize oyun oynadığını söyleyebiliriz. Bu fotoğrafa dikkatli bir şekide bakın. Bir süre fotoğrafta bir gariplik olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bu fotoğrafın kesinlikle bir GIF olmadığını söyleyebiliriz. O zaman nasıl bize hareketli görünüyor? Merak edicek bir şey yok! Bu sizin bir sorununuz olduğunu göstermiyor!

Hareketli veya Hareketli Değil

Hareketli veya Hareketli Değil

Anlamı Nedir?

Evet gözleriniz gayet iyi görüyor. Bu illüzyon sizin beyninizle ilgili. Eğer baloncular size hareket ediyor gibi görünüyor ise, müzik kabiliyetiniz yüksek olmalı. Bu sizin ya iyi bir kulağa sahip olduğunuzu ya da piyano çalmayı yatkın olduğunuzu söyleyebiliriz. Her ne olursa olsun çok iyi bir ritim duygunuz var!

Anlamı Nedir?

Anlamı Nedir?

Maymun veya Ağaç

Bu fotoğrafa baktığınızda ne görüyorsunuz? Ağaç mı görüyorsunuz? Eğer buna cevabınız evet ise, sizin düzenli biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Doğuştan gelen yetenekleriniz sayesinde bir lider özelliklerine ve problem çözme yeteneğine sahip olduğunuzu söyleyebilirim. Bu sahip olduğunuz yetenekler sayesinde kolayca motive olabilirsiniz. Sadece mavi bir gökyüzü bile sizi harekete geçirebilir.

Maymun veya Ağaç

Maymun veya Ağaç

Anlamı Nedir?

Fakat resimde gördüğünüz şey bir maymun ise, kendinize karşı çok katı davrandığınızın bir göstergesi. Bunun dışında, aslan sizin için önemli sembollerden biri ise tahminen o kadar da güçlü bir kişiliğe sahip olmalısınız. İlk gördüğünüz şey balık ise, her zaman için olumlu düşünen kişilerdensiniz.

Ne Demek

Ne Demek

Ağaç veya Bebek

Uzunca bir süre bu fotoğraf baktığınızda üç farklı şey olduğunu göreceksiniz. Fotoğrafta bir bebek olduğunu fark ettiniz mi? Eğer ilk gördüğünüz şey buysa yalnız kalmak size göre olmalı. İnsanlar tarafında hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız, daha temkinli olmanızı öneririz. Bunun dışında ağaçların altından biri de koya doğru bakıyor.

Ağaç veya Bebek

Ağaç veya Bebek

Anlamı Nedir?

İlk fark ettiğiniz şey ağacın altındaki çift mi? Eğer oysa çok fazla ve samimi olmayan arkadaşlıklar yerine küçük bir grupta sadık arkadaşlarla kalmak sizin tercihinizdir. Bunun dışında eğer ilk fark ettiğiniz şeylerden biri ağaçlar ise, çok hareketli bir kişiliğiniz olduğunu söyleyebiliriz. Size göre sevdiğiniz kişilerle hayatın tadını çıkarmak en güzel şey!

Anlamı Nedir?

Anlamı Nedir?

Fotoğraftaki Topların Boyutu

Çoğunlukla, optik illüzyonların yapılma sebebi beynin algısını yanıltmaya çalışmaktır. Farklı şekilde yorumlanabilen bu fotoğraflar beynimizdeki algıyı kontrol edebilmek amacıyla bu hale getirilmiştir. Her şey algıyla alakalı. Şimdi bu topları bir gözden geçirin. Sizce hangisi daha büyük bir düşünün.

Fotoğraftaki Topların Boyutu

Fotoğraftaki Topların Boyutu

Anlamı Nedir?

Arkada görmüş olduğunuz topun daha büyük olduğunu düşünüyorsanız, sizin doğuştan bir lider olduğunuzu söylemek hiçte zor değil. Detaylara özellikle çok dikkat ettiğinizi söyleyebiliriz. Bunun dışında, diğer topun daha büyük olduğunu düşünüyorsanız, liderliğin size göre olmadığını düşünüyor olmalısınız. Ne olursa olsun insanların gözünde önemli bir yere sahip olduğunuzu gösterir ve sizden tavsiye isterler.

Anlamı Nedir?

Anlamı Nedir?

Yüz veya Doğa

Fotoğrafa gelin beraber bakalım. Fotoğrafa ilk baktığınız anda fark ettiğiniz şey doğa manzarası mıydı? Bunu fark etmeniz aslında sizin iş bitirici bir özelliğiniz olduğunu gösteriyor. Anın tadını çıkarmak ve yeni maceralara atılmak tam da sizi ifade eden şeyler. Bir rutine sahip olmak sizin için oldukça sıkıcı olmalı. Aynı şeyi durmadan arka arkaya yapmak yerine diğer şeylerle karıştırırsanız daha iyi bir sonuç alırsınız.

Yüz veya Doğa

Yüz veya Doğa

Anlamı Nedir?

Manzara yerine bir insan suratı gördüyseniz, bunun anlamı ise bambaşka. Eğer fark etmediyseniz, size bir ipucu fotoğrafın köşesinde yer alıyor. Eğer yardımsız bir şekilde bulduysanız, düzenli bir insan olmalısınız. Kontrolün sizde olması hoşunuza gidiyor. Eminiz ki yarının programını çoktan hazırladınız bile!

Anlamı Nedir?

Anlamı Nedir?

Yırtıcı Bir Hayvan veya Av

İlk fotoğrafa bakınca ilginizi ne çekiyor? Zebra mı ? O zaman diğer kişilerin etrafınızda olması sizin hoşunuza gidiyor olmalı. Muhtemelen çok konuşmayı da seviyorsunuz. Kısa süre önce tanışmış olsanız bile, sizin için başkalarıyla rahat bir şekilde konuşmak zor değil. Planlamak size göre değil, akışına bırakmayı tercih edersiniz.

Yırtıcı Bir Hayvan veya Av

Yırtıcı Bir Hayvan veya Av

Anlamı Nedir?

Aslan gördüğünüz ilk şey ise, bazı şeylerin size göre mantıklı gelmediğini gösterir. Sessiz hayatı tercih tercih edenlerdensiniz ve küçük arkadaş grubunuzla vakit geçirmek çok hoşunuza gidiyor. Eğlence konusuna gelince, dışarıda gezip dolaşmak yerine evde bir film izlemek tam size göre. Kalabalık ortamlar yerine, kendi kendinize vakit geçirmeyi seversiniz.

Anlamı Nedir?

Anlamı Nedir?

İlk Gördüğünüz Şey

Resimde ilk farkına vardığınız şey nedir? Eğer gördüğünüz şey bir temizlikçi ise karmaşık sorunların çözümü konusunda iyi bir karar mekanizmasına sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Arkadaşlarınız sizin düşüncelerinize önem verir. Onun dışında  yaka tarafındaki bir yüzü fark ettiyseniz, farklı bir kişiliğe sahip olmalısınız. Kendi kurallarınızı belirlemek sizin hayat tercihiniz. Peki sizce bu kötü bir şey mi?

İlk Gördüğünüz Şey

İlk Gördüğünüz Şey

Anlamı Nedir?

Bu kadar da değil! Resimde eğer başları gördüyseniz, tehlikeli olayların sizi korkutmadığını söyleyebiliriz. İlk fark ettiğiniz şey ise, kişiliğiniz bahsettiğimizin tam tersi olduğunu söyleyebiliriz. Peki ya iki şövalye gördüyseniz? Büyük ihtimalle sizin etrafınızda olan kişilere çok sadıksınız. Bale dansçılarını gördüyseniz, umutsuz bir romantik olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca resimde bıyıklı insanlarda var. Bunları gördüyseniz, olaylara geniş bir çerçeveden bakmayı tercih edenlerden olduğunuzu söyleyebiliriz.

Anlamı Nedir?

Anlamı Nedir?

Yüz veya Çiçekler

İlk fark ettiğiniz şey fotoğraftaki kadın suratı ise, meraklı biri olduğunuz anlamına geldiğini söyleyemeyiz. Bu sizin girdiğiniz her ortama rahat bir şekilde adapte olduğunuzu gösterir. Bu sizin iyi bir yargılama özelliğiniz olduğunu gösterir. Bu sebeple iç güdülerinize güvenmeye devam edin!

Yüz veya Çiçekler

Yüz veya Çiçekler

Anlamı Nedir?

Resimdeki çiçekleri fark edip kadın suratını görmediyseniz bunun anlamı ne demek oluyor? Bu sizin doğada rahatlamayı sevdiğinizi ve olayları genellikle akışına bıraktığınızı gösteriyor. Her olan şey size uymalı diye bir şey yok. Bazen huysuz hissediyor olsanız, gidin kendinizi doğaya bırakın ve rahatlayın.

Anlamı Nedir?

Anlamı Nedir?

Kedi veya Fare

Fotoğrafa iyice baktığınızda detayları daha iyi fark edebileceksiniz. Resimde yer alan kedi figürü dikkatinizi çekti mi? Durum gerçekten bu şekildeyse, sizin gerçekçi biri olduğunuzu gösterir. Olayların nasıl geliştiğini görmek isteyen bir kişiliğiniz olmalı. Bu sizin gelecekteki planlarını daha iyi gerçekleşmesini sağlıyor olacak!

Kedi veya Fare

Kedi veya Fare

Reklam