Odkrycie które doprowadziło do śledztwa policji

Opublikowano 05/14/2021
Reklama

Małżeństwo zaoszczędziło trochę pieniędzy i zdecydowało się na remont domu. Był to piękny ale stary dom który został wybudowany w 1940 roku. W trakcie trwania remontu natrafili na coś czego zupełnie się nie spodziewali. Stało się to kiedy kończyli pracę remontowe na drugim i pierwszym piętrze i rozpoczęli remont piwnicy.

Nieprzyjemne uczucie

Ci młodzi ludzie rozpoczynając remont zupełnie nie spodziewali się co się wydarzy podczas remontu. Kiedy rozpoczęli samodzielną rozbiórkę piwnicy i odrąbali sklejkę coś przykuło ich uwagę. Para zaczęła interesować się tym co znalazła i zaczęła bacznie się temu przyglądać. Kiedy zaczęli badać sprawę bliżej musieli powiadomić o tym policję. Odrywając starą tapetę odkryli napis na ścianach piwnicy. W miarę rozwoju wydarzeń i kontynuowania prac remontowych zaczęli dokumentować każdy krok remontu z telefonem w ręku. Niektóre ściany już zostały częściowo przez nich zburzone kiedy odkryli coś co sprawiło, że mąż zaczął przerażony wołać do żony.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.42.29

Nieprzyjemne uczucie

Coś ukrytego w deskach

Mężczyzna zwrócił uwagę, że coś leży między sufitem a ścianą. Podszedł bliżej aby przyjrzeć się przedmiotowi. Był on bardzo umiejętnie umieszczony między deskami w suficie. Z siłą i determinacją mężczyzna złapał przedmiot i przyciągnął go do siebie. Szybko zauważył, że jest to ogromna walizka. Była to klasyczna zielono – szara walizka która – zakurzona wyglądała tak jakby leżała tam przez bardzo długi czas. Coś mu mówiło żeby uważać na to co znalazł więc zawołał szybko żonę. Wyglądało na to, że ktoś zadał sobie wiele trudu – myśleli aby ukryć tak skrupulatnie walizkę. Chyba przeleżała tu wiele, wiele lat. Małżeństwo zaczęło się zastanawiać co może być w środku.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.42.46

Coś ukrytego w deskach

Nie czekając na żonę

Zaczęli powoli przyglądać się walizce. Byli lekko zszokowani jej wagą. Rozmiar walizki nie był ogromny ale tajemnice które skrywała musiały być duże gdyż nie ważyła ona mało. Zaczął się zastanawiać co może znajdować się w jej wnętrzu skoro ktoś postanowił ją tak dobrze ukryć. Wiedział, że jej zawartość dla kogoś musiała być bardzo wartościowa i ważna. Było bardzo wiele możliwości co znajdowało się w jej wnętrzu. To wszystko było dla niego wielką zagadką. Nie mogli dłużej czekać w niepewności z jej otwarciem i zabrali się do jej otwierania.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.43.00

Nie czekając na żonę

Niespodzianka w walizce

To było dla nich jak święta Bożego Narodzenia. Otwierali walizkę i nawet nie mieli pojęcia, że znajduje się pod ich własnym dachem. Małżeństwo w końcu zaczęło otwierać walizkę. Na początku wydawało się, że nie ma w niej nic specjalnego. Wewnątrz walizki znajdowały się zawiniątka z woskowanego papieru, które owijały jakieś prostokątne kształty. Nadal nie mieli pojęcia, jaką miała zawartość i co zawierają te małe opakunki. Ale kiedy zaczęli wyciągać paczki i odwijać papier wszystko zaczęło być dla nich jasne. Byli zszokowani.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.43.16

Niespodzianka w walizce

Tajemnicza zawartość

Małżeństwo delikatnie rozpakowywało warstwy woskowanego papieru i zaczynało rozumieć jakie tajemnicze przedmioty znajdują się w walizce. Bardzo uważnie i powoli odwijali papierowe zawiniątka które znajdowały się w jej wnętrzu. Kiedy zaczęli odklejać papier po papierze nagle stało się dla nich jasne, że to na co patrzą to w rzeczywistości są schowane pieniądze. Nie mieli pojęcia skąd się tam wzięły i byli mocno zszokowani tym znaleziskiem w swoim własnym domu. Nie mogli zrozumieć jak się walizka u nich znalazła i jaką skrywa historię i tajemnicę.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.43.38

Tajemnicza zawartość

Paczki wypełnione pieniędzmi

W walizce znajdowały się gigantyczne stosy banknotów 20 dolarowych. Przyjrzeli się zawartości i zdali sobię sprawę, że to była dopiero pierwsza paczka. Przyjrzeli się wnętrzu nieco dokładniej i ku swojemu zdziwieniu stwierdzili, że to co widzą to stare pieniądze. „Leżą tu co najmniej dwadzieścia lat! Może tam być kilka tysięcy! W tym momencie z żoną byliśmy w zupełnym szoku”- wspominał później w wywiadzie mężczyzna.„Nigdy nic takiego nam się wcześniej nie przytrafiło. Co mamy teraz zrobić? Co się w ogóle dzieje? ” Z zapałem zabrali się do rozpakowywania pozostałych papierów. Zastanawali się czy zawierały to samo co pierwsze paczki czy może coś jeszcze?

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.43.53

Paczki wypełnione pieniędzmi

Więcej pieniędzy

Małżeństwo z zachwytem patrzyło na zawinięte pieniądze. Mieli nadzieję, że ich szczęście związane z odkryciem pierwszego zawiniątka będzie miało szczęśliwą kontynuację. Podekscytowani zaczęli odrywać warstwy woskowanego papieru. Nie zawierały one jednak banknotów 20-dolarowych. Zamiast tego były pełne banknotów 50 $ i 100 $. „W drugiej paczce nie było dwudziestek. Tam były banknoty pięćdziesięcio – dolarowe. Trzecia paczka to za to 100 dolarowe banknoty. To wymknęło się spod kontroli!” Ich głowy były pewne pytań. Skąd się to wszystko wzięło u nich w domu? Pieniądze najwyraźniej pochodziły z lat 20. i 30. Jak długo ta walizka była a unich a co ważniejsze – ile mogą być warte te wszystkie stare pieniądze. Mieli wiele pytań.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.44.08

Więcej pieniędzy

Powrót do przeszłości

W trakcie dalszego przeszukania walizki stało się jasne dla właścicieli domu, że wszystko co się w walizce znajduje jest bardzo stare. Małżeństwo chciało wiedzieć więcej zatem wyjęli zawiniątka z walizki i ujrzeli kolejną niespodziankę. Miała odpowiedzieć na niektóre z pytań i zaspokoić trochę ich ciekawość. Na dnie walizki leżał wycinek z gazety z datą 25 marca 1951 roku. Ponadto okazało się, że była to lokalna gazeta z ich rodzinnego miasta – Cleveland. Podekscytowani i zupełnie zaskoczeni wiedzieli, że natknęli się na naprawdę niesamowitą rzecz. Nie byli pewni czy te pieniądze są cokolwiek warte w dzisiejszych czasach ale zaczęli się zastanawiać co jeszcze w sobie skrywa ich dom i jaka wiąże się z nim tajemnica.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.44.24

Powrót do przeszłości

Niespodzianka

Wielka częśc banknotów znajdująca się paczkach nie była wcześniej używana. Co więcej – wszystkie pochodziły sprzed ponad 70 lat. To było naprawdę niesamowite znalezisko. Zszokowana i zaskoczena para skonsultowała się ze specjalistą aby uzyskać pomoc w ustaleniu wartości znaleziska. Przyznał, że wszystkie pieniądze znalezione w walizce były z grubsza warte 23 000 dolarów. Właściciele domu nie mogli w to uwierzyć. „To było dla nas zbyt piękne” – wspominał później mężczyzna. „Jesteśmy zwykłymi ludźmi i wydajemy dużo pieniądze aby spłacić nasz kredyt hipoteczny a teraz trafiliśmy na coś takiego”. Mężczyzna udokumentował cały proces na zdjęciach na instagramie. Kiedy opublikował swoje ostatnie zdjęcie nie wiedział, że to nie będzie ostatnia z niespodzianek. Ich ciekawość była coraz większa. Jakie inne tajemnice kryły się w murach ich domu? Właściciele wkrótce odkryją więcej tajemnic i coś tak szokującego, że będą musieli zaangażować w całą sprawę służby.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.44.39

Niespodzianka

Kolejna walizka

Młodzi wiedzieli, że musi kontynuować remont domu. Nie mogli teraz zostawić piwnicy skończonej w połowie. Nie wiedzieli, że pakiet czeków i pieniądze nie były jedynymi niespodziankami które się w niej znajdowały. Gdy tylko mąż wrócił do burzenia kolejnej części ściany zdał sobie sprawę, że między deskami kryje się jeszcze jedna walizka. Czy to mogła być prawda? Co zawiera kolejna walizka i co jeszcze mógł skrywać w sobie dom w którym razem mieszkali i o którym jak się okazało nie wiedzieli zbyt dużo.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.44.54

Kolejna walizka

Kolejna tajemnica

Podejrzewali, że w środku kryje się coś cennego więc zabrali się do otwierania walizki. Analizując tę ​​nową walizkę w porównaniu z poprzednią doszli do wniosku, że obydwie są z pozoru takie same. Możliwe, że ta walizka zawierała to samo, co poprzednia – myśleli. Już i tak byli kompletnie zszokowani poprzednimi znaleziskami i nie wiedzieli czego mogą się spodziewać tym razem. Byli bardzo ciekawi co tym razem uda im się odkryć w środku walizki.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.45.08

Kolejna tajemnica

Co w walizce

Nie marnowali czasu i szybko zabrali się do otwierania walizki. Wiedzieli jaki duży skarb skrywała pierwsza więc druga zawartość musiała być zapewne równie ciekawa. Ale ku ich wielkiemu zaskoczeniu zawartość tej nowej walizki była zupełnie inna od poprzedniej. Nie było w niej paczek pieniędzy zawiniętych w woskowany papier. Zamiast tego została ona wypełniona porządnie poukładanymi pieniędzmi. Obydwoje byli w zupełnym szoku. Zastanawiali się ile pieniędzy było w tej walizce i jakie inne niespodzianki jeszcze na nich mogą czekać w ich własnym domu.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.45.23

Co w walizce

Więcej pieniędzy

W kolejnej walizce pieniędzy było jeszcze więcej niż w pierwszej. Para nie mogła w to uwierzyć. Pomyśleli, że mają naprawdę wielkie szczęście. Ponownie wycenili jej zawartość ze specjalistą i okazało się, że całość znaleziska była warta 45 000 dolarów. Po raz kolejny właściciele domu byli zaskoczeni i zdumieni ale nadal byli zdeterminowani aby zakończyć remont domu a nawet zainwestować te pieniądze w udoskonalenie tego remontu. Kontynuując pracę w piwnicy, nie mogli przestać się zastanawiać co jeszcze kryje w sobie ich dom. Niedługo się dowiedzą i będą musieli powiadomić służby.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.45.40

Więcej pieniędzy

Ukryte drzwi

Mieli teraz więcej motywacji aby porządnie przeszukać cały dom. Teraz wiedzieli, że skrywa on tajemnice. Ich motywacja wzrosła gdy zdali sobie sprawę, że będą dalej szukać za sekretnymi drzwiami o których pośrednik nieruchomości powiedział tylko tyle, że mieści się tam podgrzewacz wody. Mieli przeczucie, to była idealna kryjówka dla wszystkiego co miało dużą wartość. Postanowili zajrzeć do tego pomieszczenia ale ku swojemu kompletnemu zaskoczeniu i podekscytowaniu odkryli największy jak dotąd sekret. To już było kompletne szaleństwo którego zupełnie nie mogli się spodziewać.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.45.55

Ukryte drzwi

Ukryty pokój za drzwiami

Otworzyli małe, białe drzwi i zdali sobie sprawę, że pośrednik wyraźnie ich oszukał lub sam nie wiedział co się tam znajduje. Nie było tam małego pomieszczenia gospodarczego ukrytego za drzwiami ale cały pokój wystarczająco duży aby stać się kolejną przestrzenią mieszkalną i mieszkalną częścią domu. Dywany pokrywały niektóre podłogi tego tajemniczego pokoju ale oczywiście był w fatalnym stanie. Tak jakby brudny i używany. To wyjaśniało, że ktoś korzystał z tego pokoju i ktoś bardzo się starał aby nikt go tam nie znalazł.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.46.10

Ukryty pokój za drzwiami

Pomieszczenie

Pomieszczenie było okromne – ciemne, brudne i kompletnie zapleśniałe. Para mieszkała w domu od kilku lat i nigdy wcześniej nie wiedzieli o istnieniu tego pokoju. Niespokojne uczucie ogarnęło męża i poprosił żonę aby została z tyłu podczas gdy on zabrał się za oglądanie tego dziwnego pokoju. Kiedy zaczął przeszukiwać pomieszczenie odkrył w nim coś jeszcze bardziej tajemniczego. Były tam kolejne drzwi. Ale nie były one takie zwyczajne. Były bardzo dobrze zabezpieczone ciężkimi zamkami. Dlaczego i kto by się tak starał, żeby coś ukryć przed tą młodą parą?

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.46.25

Pomieszczenie

Mąż wchodzi do środka

Mąż był z wykształcenia inżynierem i musiał wiedzieć wszystko o swoim domu. Teraz okazało się, że żył w budynku pełnym tajemnic i ukrytych pomieszczeń. Wziął młotek i był zdeterminowany aby przedrzeć się przez te dobrze zabezpieczone drzwi. Żadne zamki ani solidne zabezpieczenia go teraz nie mogły powstrzymać. Musiał wiedzieć co się dokładnie znajduje za tymi drzwiami. Jego determinacja, by zrozumieć więcej, doprowadziła go do kolejnego szokującego odkrycia. Czy może tam być jeszcze większy skarb i więcej pieniędzy. Tam gdzie jest coś ukryte z pewnością musi być coś nie tak. Nie mieli jednak jeszcze pojęcia co jest w środku.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.46.40

Mąż wchodzi do środka

Nieprzyjemne środowisko

Remont ich domu stał się czymś niezwykłym i nieprzyjemnym (poza faktem znalezienia pieniędzy). Mężczyzna wyłamał zamek i zajrzał do środka. Drzwi otworzyły się na jeszcze inne drzwi a za nimi znajdował się pokój pokryty ciężkim materiałem dźwiękochłonnym i białą plastikową plandeką. Pokój nie wydawał się zupełnie normalny. Małżeństwo czuło się jak w horrorze. Kiedy rozglądali się po tym dziwnym miejscu zdali sobie sprawę, że jest wiele tajemnic które posiadał dom a którym mieszkali. Odkryli nawet pokoje z dziwną przeszłością. Gdy przyjrzeli się pomieszczeniu, wiedzieli, że muszą z kimś porozmawiać na temat tego co znaleźli.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.46.59

Nieprzyjemne środowisko

Więcej odkryć

Gdy małżeństwo zaczęło rozglądać się po ukrytym dotychchczas pokoju pierwszą rzeczą jaką odkryli była stara brązowa teczka. Biorąc pod uwagę ich szczęście przy dwóch ostatnich odkryciach walizek mieli tylko nadzieję, że nadal szczęście będzie im dopisywać. Kiedy rozglądali się po pokoju, mieli przeczucie, że cokolwiek zawierała znaleziona torba to nie może być już w żaden sposób dobre. Para szybko zobaczy zawartość tej torby a ich obawy i podejrzenia będą bardzo słuszne. Czy myślicie, że para miała się czego bać?

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.47.18

Więcej odkryć

Dużo pieniędzy

Tak samo jak w przypadku piwnicy para nadal robiła zdjęcia i dokumentowała swoje odkrycia. Chcieli zachować wspomnienia znalezisk już na zawsze. Napięcie ich zabijało więc w końcu otworzyli torbę i zajrzeli do środka. Paczka była pełna cennych przedmiotów: na przykład antycznej biżuterii (zegarków, pierścionków, 4 sztabek srebra), a wszystko to wydawało się im bardzo cenne. W walizce były ewidentnie czyjeś rzeczy. Znaleźli nawet koperty wypchane pieniędzmi z różnych krajów. Wszystkie te skarby były bardzo cenne, więc co tak naprawdę skrywał to pomieszcznie? Mieli wrażenie, że ten pokój będzie zawierał o wiele więcej tajemnic.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.47.35

Dużo pieniędzy

W środku sejf

Małżeństwo kontynując poszukiwania natknęło się na czarny sejf ukryty w rogu pomieszczenia. Teraz byli już naprawdę pełni obaw. Jak to możliwe, że pokój w pokoju miał schowany sejf? Wszystko wydawało się tak tajemnicze i dziwne, że mężczyzna czuł się tym wszystkim zupełnie zszokowany i zdezorientowany. Był przekonany, że sejf nie tylko zawiera pieniądze, kilka zegarków i innych „pospolitych” przedmiotów. Wiedział, że cokolwiek znajdowało się w tym sejfie, bardzo ich zaniepokoi. I miał całkowitą rację.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.47.51

W środku sejf

Pogróżka

Mąż wyłamał drzwi do sejfu. Gdy tylko sejf się otworzył zobaczył przerażającą notatkę potwierdzającą wszystko o czym myślał mężczyzna. Na kawałku papieru był napis: „Ocal siebie”. Sformułowanie było nie tylko przerażające, ale zostało napisane czarnym atramentem napisanym szorstko przez co wydawało się to jeszcze bardziej przerażające. Co to za liścik i czy to było ostrzeżenie? Mężczyzna wiedział, że musi kontynuować śledztwo jeśli chce poznać całą prawdę. Ale wkrótce po tym para znalazła jeszcze więcej tajemniczych przedmiotów. To wszystko przestało mieścić się w ich głowach. Wiedzieli, że muszą powiadomić o wszystkim kogoś ale nie wiedzieli właściwie kto to mógł być.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.48.06

Pogróżka

Następne ostrzeżenie

Mężczyzna sięgnął ręką jeszcze głębiej w środek sejfu. Ale to co tam znalazł tym razem jeszcze bardziej go zaniepokoiło. W sejfie znajdowało się kilka taśm z odręczną notatką z napisem „Nie”. Taśmy wydawały się być serią kaset wideo. Wiedział, że prawda o wszystkim czego szukał z pewnością znajdzie się na tych taśmach. Co te taśmy ujawnią i co na nich zobaczą? Małżeństwo było jednocześnie podekscytowane i kompletnie przerażone. Nie mieli pojęcia co to wszystko oznacza dla nich i historii domu w którym mieszkają i nie byli pewni czy chcą zobaczyć co znajduję się na taśmach.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.48.22

Następne ostrzeżenie

Niespodzianka

Wyjęłi kolejne taśmy i przyjrzał się im z bliska. Zauważyli, że taśmy wyglądają na dużo nowsze niż pozostałe znalezione przedmioty. Przestraszyło ich to. Na wierzchu taśm znajdowały się numery które wydawały się być etykietami. Jedna taśma nie miała żadnej etykiety. Z 6 taśm 5 miało naklejki. Czy to wszystko była grą przygotowaną przez poprzedniego właściciela domu? Wiedzieli, że to dla nich jest już zbyt wiele. Byli zszokowani na tyle aby wezwać policję i podzielić się z kimś tym wszystkim.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.48.37

Niespodzianka

Niepokojące nagranie

Ciekawość małżeństwa była wielka i wkrótce odkryli co znajdowało się na tych taśmach. Po obejrzeniu tylko kilka sekund zadzwonili na policję i powiedzieli, żeby pilnie przyjechali do jego domu. Policja szybko skonfiskowało taśmy i do teraz nikt nie wie co na nich się znajdowało. Wyjątkiem jest właściciel domu, policja i ten, kto je stworzył i zrobił nagrania. Czy jesteście ciekawi co było na tych taśmach? Bo my nie ukrywamy, że bardzo nas ta nieświadomość męczy. Jest szansa jednak, że kiedyś dowiemy się całej prawdy.

Zrzut Ekranu 2020 09 20 O 20.48.54

Niepokojące nagranie

Reklama